BiznesCiti.com: Stowarzyszenie Dobro Wspólne Ojczyzna postawiło na… pszczoły…

Stowarzyszenie Dobro Wspólne Ojczyzna znane z wielu cennych inicjatyw patriotycznych i obywatelskich, tym razem postawiło na… pszczoły… – czytamy w serwisie BiznesCiti.com.

 

Wykłady, promocyjna sprzedaż miodu i zabawy dla dzieci wypełniły czas mieszkańcom Łomianek i okolic.

Gościem honorowym Targu był duszpasterz pszczelarzy ks. dr Eugeniusz Marciniak, który wraz z ks. dr Jarosławem Szymczakiem z Instytutu Studiów nad Rodziną koncelebrowali mszę rozpoczynającą wydarzenie. Podczas mszy duszpasterze podkreślali, że Targ odbywa się w święto Jana Chrzciciela, świętego, którego, według Ewangelistów, główne menu stanowił miód (i szarańcza).

(…)

Dzieci obecne na Targu mogły zajrzeć do środka ula i zobaczyć jak pracują pszczoły, dzięki wystawie Manufaktury Miodowej.

(…)

Nie zabrakło animacji dla najmłodszych ani możliwości zakupu pysznego miodu. Powodzeniem cieszyły się również stoiska z książkami o miodzie i apiterapii oraz stoisko ogronicze i porady architekta krajobrazu.

Miejmy nadzieję, że pierwszy Targ Miodowy w Łomiankach będzie kontynuowany w kolejnych latach, a Stowarzyszeniu Dobro Wspólne Ojczyzna życzymy kolejnych ciekawych inicjatyw.

Cały tekst

Więcej:

https://dobrowspolne.pl/pierwszy-targ-miodowy-w-lomiankach-23-06-2017/

https://dobrowspolne.pl/pierwszy-targ-miodowy-w-lomiankach-za-nami-fotografie/