Dobre filmy w Dobrym Miejscu

Zapraszamy do Dobrego Miejsca na dwa wartościowe filmy:

1. „Rozdzieleni” na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

11 marca (niedziela) 2018, g. 18:00, Film od 16 r.ż. Na Aulę wpuszczamy publiczność 17:45.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”.Stacjonarnie od 25.02 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia www.chrzescijanskiegranie.pl

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński CSsR (wykładowca PWTW).

Dobre Miejsce i Papieski Wydział Teologiczny zapraszają na projekcję filmu Michela Hazanaviciusa – autora głośnego i obsypanego Oscarami „ARTYSTY”. W rolach głównych Bérénice Bejo – zdobywczyni nagrody dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes („PRZESZŁOŚĆ”) oraz Annette Bening – dwukrotna laureatka Złotego Globu („WSZYSTKO W PORZĄDKU” i „JULIA”). Film „Rozdzieleni” był nominowany do ZŁOTEJ PALMY na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2014 roku. Muzykę skomponował Selim Azzazi – twórca ścieżki dźwiękowej do „ALEKSANDRA” Olivera Stone’a.
Opis filmu
W wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię 9-letni Hadji traci rodziców. Osierocony, wspólnie ze swoim malutkim bratem, ucieka z rodzinnych stron i dołącza do tłumu uchodźców. W trakcie tułaczki Hadji poznaje Carole (Bérénice Bejo) – pracownicę komisji praw człowieka w Unii Europejskiej. Z jej pomocą chłopiec powoli otrząsa się z wojennych doświadczeń i wraca do normalnego życia. Nie wie, że poszukuje go starsza siostra, której cudem udało się ocaleć z rzezi.

2.”Dwie korony” film z dyskusją

18 marca (niedziela) 2018, g. 15:30, Film od 10 r.ż. Na Aulę wpuszczamy publiczność 15:15.

W cenie 15 zł już niebawem do nabycia on-line na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl. Stacjonarnie od 05.03.18 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia.

Gościem specjalnym pokazu będzie o. Mirosław Kopczewski OFM Conv, który przybliży postać św. o. Maksymiliana z franciszkańskiej perspektywy.

Dobre Miejsce serdecznie zaprasza na kolejny film z cyklu Ludzie Boży – Dwie korony. Najnowszy obraz Michała Kondrata ukazuje nieznane powszechnie fakty z życia św. Maksymiliana Kolbe. Film jest połączeniem dokumentu z elementami fabularnymi w których występuje plejada znakomitych polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson.

Michał Kondrat swoją produkcję opisuje następująco: „Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Mało kto wie, że o. Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii”.

 ( informacja pochodzi z newsletter-a Centrum Kultury Dobre Miejsce)
O innych wydarzeniach Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce przeczytasz na stronie:
 http://dobremiejsce.org/