Narodowy Dzień Życia: Monodram „O matko z córką” – 18 marca 2017 r.

Stowarzyszenie Dobro Wspólne Ojczyzna i Komitet Obchodów Narodowego Dnia Życia w Łomiankach zapraszają 18 marca o godz. 17.30 na monodram „O matko z córką” w wykonaniu Angeliki Olszewskiej (CK Łomianki, ul. Wiejska 12a, wstęp wolny). Po monodramie odbędzie się spotkanie z Rebeccą Kiessling – amerykańską działaczką pro-life po raz pierwszy odwiedzającą Polskę.

Czy wystarczy urodzić, aby zostać matką? Czy trzeba poczekać, aż dziecko wypowie to słowo i dopiero wtedy można uznać siebie za matkę… A może należy przeczekać całe lata i dopiero u progu śmierci możemy stwierdzić, czy naszym życiem zasłużyłyśmy na te słowa?… „Ma-ma”… Czy Ty na nie zasłużyłaś?
„O matko z córką” to autorski monodram napisany przez młodą aktorkę i matkę. Miesza się w nim eksplozja odkrywania radości macierzyństwa, zderzona z presją oczekiwań narzucaną przez otoczenie. Nowa sytuacja wymaga, aby walcząc z wszechobecnymi stereotypami, zredefiniować dla siebie pojęcie „być matką”. I, co najtrudniejsze, nie zatracając siebie – stworzyć nową „JA”. Spektakl podejmuje również tematykę adopcji w kontekście społecznym i osobistym.
reżyseria: Mateusz Olszewski
scenografia: Joanna Walisiak-Jankowska
występuje Angelika Olszewska
Czas trwania – 60 min.
Spektakl zakłada możliwość panelu dyskusyjnego z twórcami.
Po spektaklu serdecznie zapraszamy na spotkanie PRO LIVE z Rebeccą Kiessling.
24 marca- NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA
Narodowy Dzień Życia jest świętem obchodzonym w Polsce co roku, uchwalonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwała z dnia 27 sierpnia 2004 roku. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny, zachęcanie do zakładania rodzin oraz uwrażliwienie na dar życia. Rodzina – związek kochających się kobiety i mężczyzny obdarzonych dziećmi – jest najlepszym miejscem dla harmonijnego rozwoju tworzących ją osób.
Silna rodzina jest najważniejszym twórcą kapitału ludzkiego, będącego głównym zasobem nowoczesnych społeczeństw. Zależy nam na pozytywnym przekazie, promocji dobrych wzorów i budowaniu pozytywnego klimatu wokół Rodziny.